EXI(S)T 2017 - absolventská přehlídka studentů UTB

Exit je každoročně připravovaná prezentace absolventských prací posledních ročníků Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mutace EXI(S)T je módní událost pořádaná končícími studenty Ateliéru Design Oděvu. Stejně jako minulý rok pod vedením Jana Černého, i letos studenti přistupují k akci progresivně a vnímají ji jako startér, odrazový můstek a oslavu jejich tvorby. Pod taktovkou Vivien Babicové se snaží poukazovat na problematiku “fast fashion” neboli rychlé módy. Výstup pro Exi(s)t 2017 bude interpretovat vnímání studentů na aktuální dění světa. Jejich inspirace zkoncentrovaná v nových kolekcích zrcadlí individualitu a potenciál každého z tvůrců. Nové kolekce budou odkryty v sobotní podvečer 17.6. 2017 ve Zlíně.

Premiéru bakalářských a magisterských kolekcí poprvé představí: Vivien Babicová, Anežka Berecková,
Kristýna Coufalová, Roman Častulík, Valerie Kamererová, Lukáš Krnáč, Helena Pálková, Gabriela Petrová, Veronika Valušková, Miroslava Cucová, Ilona Fojtíková, Nikola Gurková, Katarína Chválová, Agáta Molčanová, Lucia Sládečková.

Studenti divákovi zprostředkují nejen zážitek v podobě přehlídky, ale následně i formou showromu, kde se bude možné na kolekce podívat zblízka a popovídat si s autory.

Show se odehraje v nově zrekonstruovaném prostoru bývalé Baťovy továrny, v pasáži obchodního domu OD 13, který se nachází v bezprostřední blízkosti autobusového i vlakového nádraží. O osvěžení se přímo na místě postará bar Blok 12.

„Myšlenkou letošního Exi(s)tu je upozornit na výjimečnost lokální tvorby nastupující generace designerů
v opozici s problematikou fast fashion. Chceme docílit toho, aby lidé díky vizuálnímu kontrastu přehlídky pochopili přidanou hodnotu naší práce,” uvedla art directorka Vivien Babicová.

V 18:00 začne samotná EXI(S)T SHOW, která za komponovaného hudebního doprovodu DJky KTVA premiérově představí patnáct kolekcí absolventů.

Hned po show bude připraven EXI(S)T SHOWROOM, kde se můžete s designery setkat, prohlédnout si kolekce a podělit se o dojmy ze show.

Celý večer se zakončí na oficiální EXI(S)T AFTERPARTY v Bloku 12, kde se můžete těšit na zaručený hudební zážitek díky Veronice Ruppert, The Rabbeats a dalším.

Na vizuálu pro EXI(S)T 2017 společně s týmem ADO spolupracovali grafik Libor Stuchlík a fotograf Alexander Bel. Koncept vizuálu vychází z problematiky fast fashion. Jakési barokně zhýralé zátiší reflektuje stav módního průmyslu, který obrovským tempem produkuje velké množství oděvu a čím dál větší touhu po nepotřebných trendových věcech. Jsme zahlceni. Zalykáme se naší chamtivostí, a přesto jsme opojeni módou tak, jako vínem.

SAVE THE DATE / 17.6.2017 / OD 13, Zlín
#exist17
18:00 EXI(S)T SHOW
19:30 EXI(S)T SHOWROOM
20:30 EXI(S)T AFTERPARTY

KONTAKT:
FB událost: https://www.facebook.com/events/294425094313988/
E-mail: ado.utb.zlin@gmail.com
Za Exi(s)t17 Kristýna Coufalová
Dělejme jen takovou práci, která slouží veřejnosti. T. Baťa