Exit - absolventská přehlídka studentů UTB

Jedinečná každoročně pořádaná akce, předvídající budouctnost a zapečeťující minulost studentů Ateliéru dizajnu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati. Módní akce Exit, pro rok 2016 Exi(s)t, se uskutečnila právě v prostorách OD13, kdy čistý industriální prostor dal vyniknout jedinečnostem a individualitě každé kolekce, každého jednoho tvůrce.
Své bakalářské a magisterské kolekce premiérově představili: Jan Černý, Michaela Hriňová, Tereza Chmurová, Karolína Černá, Marína Pivková, Eva Papoušková, Leona Grešáková, Nikola Susová, Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Marie Nováková a Denisa Dovalová.

Počínající atmosférou zeleného světla a možností dát si drink v podvečerním letním Zlíně zahájili studenti celou akci. Mezi hosty se objevili rodiny a přátelé, ale také zástupci médií, módní blogeři a známé osobnosti. Za doprovodu podmanivé hudby DJ Oozlum měli divácí možnost postupně shlédnout předzvěst budouctnosti české módní scény jedním šmahem. Vše co se studenti za studium naučili, celý rok práce nejen na vlastních kolekcích, ale na každém detailu eventu, koncentrovaný ve zhruba hodinovém zážitku. Jako tečkou za módní přehlídkou bylo samozřejmě poděkování pedagogům a následné předvedení kolekcí v showroomu, kde si každý host mohl osahat jednotlivé modely a popovídat si s jejich autory.

Přesto, že se jednalo o studentskou akci, byli součástí týmu profesionálové jako makeup artistka Mischel Warenits, fotograf Tomáš Gal, či Jaroslav Gazda, který pro tento večer zastal funkci vedoucího backstage. Jelikož se akce velice povedla, už teď se můžeme těšít na další ročníky a sledovat, co přinesou nová jména studentů na české módní scéně, protože jsme byli přece jen pouze svědky počátku jejich cesty.
Dělejme jen takovou práci, která slouží veřejnosti. T. Baťa